„Očkování je obětí svého úspěchu. Lidé už závažnost spalniček zapomněli," řekla v rozhovoru pro Blesk TV MUDr. Zdeňka Jágrová

O vzrůstajícím počtu onemocnění spalničkami v naší metropoli, příčinách stoupajícího trendu, projevech onemocnění, způsobech přenosu nákazy, ale také možnostech prevence hovořila v pořadu Epicentrum TV Blesk, v úterý 12. února 2019, MUDr. Zdeňka Jágrová, pověřená zastupováním ředitele Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") a současně ředitelka protiepidemického odboru HSHMP. 

 

V rámci rozhovoru se hovořilo také o problematice očkování, snižujícím se trendu proočkovanosti pražských dětí, přínosech a výhodách očkování. Paní doktorka Jágrová v rozhovoru ozřejmila mnohé nepřesné a falešné informace. Přiblížila zároveň význam očkování, který spočívá především v ochraně zdraví nejen dětí, ale celé společnosti.

 

HSHMP doporučuje veřejnosti se s obsahem rozhovoru seznámit: lidé se dozví potřebné informace od zkušené odbornice, která se problematikou ochrany veřejného zdraví zabývá celý svůj profesní život. Rozhovor je možné shlédnout prostřednictvím následujícího internetového linku:

 

https://tv.blesk.cz/video/5540787/ockovani-je-obeti-sveho-uspechu-lide-uz-zavaznost-spalnicek-zapomneli-rika-lekarka.html

 

 

V Praze 14. 2. 2019

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP