Pražští hygienici o chřipce a jeji prevenci na Českém rozhlase Dvojka

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") se letos věnuje společně se svými partnery – Státním zdravotním ústavem (SZÚ) a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) - ve zvýšené míře informování veřejnosti i sdělovacích prostředků o tom, co je chřipka, jaká nebezpečí představuje a také o tom, jak je možné se chřipce bránit.

 

HSHMP v daném směru vyvíjí celou řadu preventivně osvětových aktivit, uspořádala již například přednášku pro širokou veřejnost nebo komplexní tiskovou konferenci pro novináře.  HSHMP současně s tématem chřipky a její prevence seznamuje širokou veřejnost i formou poměrně hojných veřejných vystoupení ve sdělovacích prostředcích.

 

 

12. října 2018 odpovídala na otázky ohledně chřipky a její prevence ředitelka protiepidemického odboru HSHMP MUDr. Zdeňka Jágrová, která byla hostem pořadu Káva o čtvrté na vlnách rozhlasové stanice Český rozhlas Dvojka.

 

CELÝ POŘAD SI JE MOŽNÉ POSLECHNOUT PROSTŘEDNICTVÍM PŘÍMÉHO LINKU NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH ČESKÉHO ROZHLASU ZDE...

 


Na daná témata již HSHMP mimo jiné uspořádala odbornou přednášku pro širokou veřejnost a také velkou tiskovou konferenci:

 

Přednáška o chřipce a její prevenci přilákala na pražskou hygienu nejen Pražany, ale i úředníky nebo studenty medicíny

 

- přímý link: http://www.hygpraha.cz/dokumenty/prednaska-o-chripce-a-jeji-prevenci-prilakala-na-prazskou-hygienu-nejen-prazany--ale-i-uredniky-nebo-studenty-mediciny-3857_3857_481_1.html

► Chřipka: strašák současnosti – obrana je možná – zpráva z tiskové konference

 

– přímý link: http://www.hygpraha.cz/dokumenty/chripka--strasak-soucasnosti---obrana-je-mozna-3847_3847_481_1.html

►  záznam z tiskové konference na zpravodajském programu ČT24

 

přímý link: http://www.hygpraha.cz/dokumenty/tiskova-konference-prazske-hygineny-o-chripce-a-jeji-prevenci-na-programu-ct-24-3849_3849_481_1.html

 

 

V Praze 17. 10. 2018

 

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP