Rekonstrukce pobočky Centrum je ve druhé polovině

Nová okna, nové elektrické rozvody a datové kabely, nové podlahy, nově vymalované kanceláře nebo třeba nový nábytek do kanceláří. To je jen malá ukázka toho, co čeká nejen zaměstnance Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") při kompletní rekonstrukci pobočky Centrum HSHMP, která sídlí na ulici Dukelských hrdinů 347/11 na Praze 7. „Asi první změna, ke které zde došlo a která je vidět na první pohled je výmana starých již zcela nevyhovujících oken za nová špaletová okna. Ta byla vyměněna ve všech patrech z pohledové strany budovy a to plně dle souhlasného stanoviska odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy,“ představil jednu z výrazných změn Jan Jarolímek, ředitel HSHMP. Jak však dodává, výraznou proměnou projde celá pobočka včetně vnitřního vybavení. "Smyslem a cílem této komplexní proměny je výrazným způsobem zlepšení práce našich zaměstnanců, zvýšení jejich pracovního standardu a také to, aby se pražská hygiena skutečně mohla řadit do skupiny úřadů 21. století a to nejen výsledky naší práce, ale také pracovním prostředím, ve kterém naši zaměstnanci sedí," dodává šéf pražských hygieniků Jarolímek. Všechny dosud realizované práce byly v celkové výši 1.048.682 Kč, vysoutěžena a nasmlouvána byla částka v celkové výši 3 589 128,96 Kč a předpoklad dalšího čerpání (na vnitřní dovybavení) je cca 850 000 Kč. Jednotlivá poptáková řízení je možné dohledat na webových stránkách HSHMP v části odboru ekonomicko-provozního a také na webu TENDERMARKET, kde HSHMP jako veřejný zadavetel tyto zakázky soutěží. 

 

Foto 1 – Pobočka HSHMP Centrum PŘED výměnou oken

 

Zdroj: HSHMP 

 

Foto 2 – Pobočka HSHMP Centrum  PO výměně oken

 

Zdroj: HSHMP


Na pobočce Centrum také došlo k demontáži stávajících silnoproudých a slaboproudých rozvodů a k výměně datové sítě za nejnovější rozvody kategorie 6. Postupně byly osazeny rastrové rošty a podhledy, do kterých byla osazena moderní svítidla, která mj. odpovídají i hygienickým požadavkům na kvalitu pracovního prostředí. V současné době dochází k úpravě příček, odstraňování obkladů ze zdí, zednickým pracím - například zazdívání průchodů a k přípravě ploch pro vymalování celé pobočky. V přípravě je také výměna podlahových krytin, dokončuje se nový obklad sanitárních místností včetně podlah. Dále je v plánu modernizace stávajícího systému elektronického zabezpečení, přesunutí telefonní ústředny a propojovacího systému IT (tzv. racku) do předem připravené místnosti, vybavení všech kanceláří novým nábytkem, montáž nových kuchyňských linek. V přípravě je také nákup a montáž nového vybavení sanitárních místností včetně nového funkčního odvětrání.

 

V poslední fázi před příchodem zaměstnanců zpět na pobočku Centrum dojde k vybavení kanceláří roletami proti slunci (zejména na jižní straně budovy), dovybavení kuchyněk příslušnými elektrickými přístroji (rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby, kávovary a lednice), nákupu nových telefonních přístrojů a dalších drobných komodit pro zkvalitnění pracovního prostředí pro zaměstnance HSHMP.

 

Rekonstrukce pobočky Centrum potrvá do 8. prosince 2017. Pevně doufáme, že spolu s našimi zaměstnanci oceníte nově připravované prostory, které budete moci využít v rámci jednání s námi. Nejpozději od 1. 1. 2018 dojde také ke zrušení pobočky Západ HSHMP, která sídlí v ulici Štefánikova 15, Praha 5 - Smíchov. Sjednocení těchto dvou poboček do jedné pobočky Centrum přinese další zefektivnění činnosti HSHMP a také výraznou úsporu finančních prostředků HSHMP. O přesných termínech stěhování pobočky Centrum a Západ zpět do nového pracoviště pobočky Centrum Vám přineseme na webových stránkách HSHMP.   

 

Podrobnosti o kompletním uzavření pobočky Centrum a náhradním provozu najdete zde: http://www.hygpraha.cz/dokumenty/informace-o-kompletnim-uzavreni-pobocky-hshmp-centrum-3121_3121_161_1.html.

 

Pro zájemce jsou k dispozici také fotografie z probíhající rekonstrukce pobočky. 

 

V Praze  9. 10. 2017


RNDr. Jan Jarolímek, Ph.D., MBA
ředitel