Informace

22.08.2019

Pražská hygiena vydala informační materiál s vyobrazením lokalit s výskytem klíšťat infikovaných Klíšťovou encefalitidou a Lymeskou boreliózou

Hygienická stanice hlavního města Prahy vydala přehlednou a stručnou informaci (infografiku), jejíž součástí je také mapa s vyobrazením lokalit, kde infikovaná klíšťata byla HSHMP zaznamenána v letech 2017, 2018 a 2019.

Celý článek

14.08.2019

Kontroly odhalily enterobakterie ve zmrzlinách. Mohou vyvolat střevní potíže, varuje v rozhovoru pro TV Seznam MUDr. Zdeňka Shumová z pražské hygieny

Hygienická stanice hlavního města Prahy doporučuje veřejnosti ke zhlédnutí rozhovor s ředitelkou odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání MUDr. Zdeňkou Shumovou z ranního vysílání TV Seznam na téma "Jak dopadly kontroly stravovacích zařízení."

Celý článek

13.08.2019

Pražané mohou díky podpoře místních radnic sportovat zdarma: v nabídce jsou lekce jógy, běhu i posilování

Hygienická stanice hlavního města Prahy publikuje vybraný souhrn sportovních aktivit pro Pražany, kterých je možné se účastnit zdarma. Lidé se tak mohou zapojit do zdravého způsobu života naplněného zdravou pohybovou aktivitou a zdravou životosprávou.

Celý článek

12.08.2019

20 % Čechů alespoň jednou ročně užívá drogy, od srpna jim pomůže nová poradenská služba

Hygienická stanice hlavního města Prahy seznamuje širokou veřejnost s výstupy z dnešní pražské tiskové konference k rozšíření Národní linky pro odvykání, která se nově zaměří na pomoc drogově závislým.

Celý článek

02.08.2019

Chraňte se před klíšťaty!

Hygienická stanice hlavního města Prahy publikuje aktuální doporučení SZÚ, která jsou věnována důležitým zásadám ochrany proti klíšťatům, jejich odstraňování a likvidaci. Doporučení jsou zpracována formou přehledné a srozumitelné grafiky.

Celý článek

26.07.2019

"28. červenec: Světový den hepatitidy," připomínají pražští hygienici

Hygienická stanice hlavního města Prahy připomíná široké veřejnosti, že 28. července si celý svět připomene významnou osvětovou událost, kterou je Světový den hepatitidy.

Celý článek

25.07.2019

Jak co nejlépe zvládat vlnu letních veder poradila divákům České televize pražská hygienička MUDr. Zdeňka Jágrová

MUDr. Zdeňka Jágrová z Hygienické stanice hlavního města Prahy dnes ráno v pořadu Studio 6 České televize informovala veřejnost, jak co nejlépe zvládat vlnu parných letních dnů s poměrně extrémními letním teplotami.

Celý článek

25.07.2019

"POZOR NA SALMONELÓZU: nejen vejce, ale i melouny!"- rozhovor MUDr. Pavly Svrčinové, Ph.D. z pražské hygienické stanice pro časopis Gastro&Hotel

Internetový magazín a časopis Gastro&Hotel přináší ve svém letním vydání rozhovor s ředitelkou Sekce ochrany a podpory veřejného zdraví HSHMP MUDr. Pavlou Svrčinovou Ph.D. Téma rozhovoru: rizika výskytu salmonelózy v gastronomických provozech.

Celý článek

23.07.2019

Screening zhoubných nádorů tlustého střeva a konečníku zachraňuje tisíce lidských životů

Hygienická stanice hlavního města Prahy zveřejňuje tiskovou zprávu Ministerstva zdravotnictví věnovanou bilanci zdravotního programu na včasné vyhledávání pacientů s rizikem vzniku zhoubných nádorů tlustého střeva.

Celý článek

22.07.2019

Zaměstnanci pražské hygieny se zapojili do osvětově-preventivní akce Daruj krev s Ministerstvem zdravotnictví

Někteří zaměstnanci Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") se dnes dopoledne aktivně zapojili do osvětově - preventivní akce "Daruj krev s Ministerstvem zdravotnictví". Snahou bylo přispět k popularizaci bezpříspěvkového dárcovství krve

Celý článek


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...