Informace

18.06.2019

Světová zdravotnická organizace poprvé zveřejnila doporučení ke snížení rizika vzniku demence a Alzheimerovy choroby, od narození Aloise Alzheimera uplynulo rovných 155 let

Hygienická stanice hlavního města Prahy připomíná 155. výročí narození psychiatra Aloise Alzheimera a publikuje doporučení Světové zdravotnické organizace ke snížení rizika vzniku demence a Alzheimerovy choroby.

Celý článek

07.06.2019

Pražští hygienici se v sobotu 8. června představí se svými zdravotně osvětovými aktivitami na charitativní akci Run for help na pražské Ladronce

V sobotu 8. června může veřejnost pražské hygieniky potkat na významné charitativní akci Run for help na pražské Landronce. Na stánku hygieniků budou prezentována témata hygieny rukou a prevence onkologických onemocnění prsou a varlat.

Celý článek

07.06.2019

Pražští hygienici připomínají Světový den nádorů mozku

Hygienická stanice hlavního města Prahy, v rámci svých publikačních preventivně - osvětových aktivit, seznamuje veřejnost s významnou událostí, která připadá na datum 8. června. Jde o Světový den nádorů mozku.

Celý článek

07.06.2019

Ministerstvo zdravotnictví a zaměstnavatelé odstartovali kampaň „Studuj zdrávku“

Hygienická stanice hlavního města Prahy zveřejňuje tiskovou zprávu k zahájení dlouhodobé kampaně Studuj zdrávku“ na podporu zviditelnění nelékařských zdravotnických profesí, vzdělávání v těchto oborech a zvýšení jejich prestiže.

Celý článek

04.06.2019

Letní vedra opět udeřila: pražští hygienici radí, jak je zvládat...

Letní vedra, zdá se, opětovně nastoupila. Hygienická stanice hlavního města Prahy proto veřejnosti nabízí několik doporučení, jak život v horku lépe zvládat.

Celý článek

03.06.2019

Druhý DEN ZDRAVÍ Ministerstva zdravotnictví navštívily stovky lidí - hygienici z Prahy byli u toho

Hygienická stanice hlavního města Prahy se v sobotu 1. 6. 2019 účastnila druhého ročníku DNE ZDRAVÍ Ministerstva zdravotnictví. Stánek HSHMP s tématikou hygiena rukou se těšil velkému zájmu návštěvníků.

Celý článek

31.05.2019

V souvislosti s účinností protikuřáckého zákona došlo k významnému poklesu počtu hospitalizací pro akutní srdeční infarkt i astma

Hygienická stanice hlavního města Prahy zveřejňuje tiskovou zprávu Ministerstva zdravotnictví, SZÚ, ÚZIS a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky k 2. výročí platnosti tzv. protikuřáckého zákona.

Celý článek

31.05.2019

2. ročník Dne zdraví Ministerstva zdravotnictví za aktivní účasti pražské hygieny – v sobotu 1. června 2019

Hygienická stanice hlavního města Prahy doporučuje veřejnosti návštěvu ojedinělé akce: 2. ročníku DNE ZDRAVÍ Ministerstva zdravotnictví. V sobotu 1. června 2019. Správné techniky hygieny rukou vysvětlí pražští hygienici.

Celý článek

31.05.2019

Kouření lidem zkracuje život o 10 let !…i to může být jeden ze vzkazů Světového dne bez tabáku

Hygienická stanice hlavního města Prahy připomíná, že 31. květen je Světovou zdravotnickou organizací vyhlašován jako „Světový den bez tabáku“. Letošní ročník akce se zaměřuje na téma tabák a zdravé plíce.

Celý článek

29.05.2019

Pražští hygienici připomínají Světový den roztroušené sklerózy

Hygienická stanice hlavního města Prahy přibližuje široké veřejnosti význam Světového dne roztroušené sklerózy připadajícího každoročně na poslední květnovou středu. Více ve zprávě.

Celý článek


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...