Nová krizová opatření vlády z 16.10.2020: k periodickým lékařským prohlídkám, zákazy návštěv ve věznicích, pracovní povinnost studentů

Hygienická stanice hlavního města Prahy informuje, že se vláda ČR na svém zasedání 16.10.2020 zabývala několika novými krizovými opatřeními:

 


Vláda ČR se na svém zasedání 16.10.2020 se zabývala také několika novými krizovými opatřeními.

 

Rozhodla o dočasném zrušení periodických lékařských prohlídek a nahrazení vstupní lékařské prohlídky nových zaměstnanců čestným prohlášením, o prodloužení platnosti lékařských posudků a o zákazu návštěv obviněných ve vazebních věznicích, odsouzených ve výkonu trestu a chovanců v zabezpečovací detenci. Zákaz začne platit od 23. října.

 

Pracovní povinnost studentů budou moci nově využít všechna lůžková nemocniční zařízení. Vláda totiž na návrh ministra zdravotnictví zrevidovala původní krizové opatření, když zrušila seznam vybraných poskytovatelů zdravotních služeb.

 

Další krizové opatření má umožnit zahraničním pracovníkům se flexibilně zapojit do pomoci koronavirovou krizí postižených subjektům. Cizinci se zaměstnaneckou nebo modrou kartou nebudou nově muset během nouzového stavu splnit podmínky stanovené zákonem pro změnu zaměstnání, například šestiměsíční lhůtu předchozího zaměstnání v České republice. Změnu zaměstnavatele také bude stačit pouze ohlásit Ministerstvu vnitra, a to nejpozději v den nástupu na nové místo.

 

V Praze 16.10.2020

 

Úřad vlády ČR

odbor komunikace