Pražská hygienická stanice ani její ředitelka Deníku N žádné osobní údaje kohokoli z pozitivně testovaných členů olympijské výpravy nesdělila

Hygienická stanice hlavního města Prahy se důrazně ohrazuje proti nepravdivé informaci zveřejněné Deníkem N, že by ředitelka pražské hygienické stanice sdělila jakoukoli osobní informaci o jakémkoli na covid-19 pozitivně testovaném členovi  olympijské výpravy. Tato informace je nepravdivá. HSHMP již Deník N požádala o opravu této nepravdivé informace. 

 

 

Ředitelku HSHMP sice dnes odpoledne telefonicky kontaktovala jedna z redaktorek Deníku N, nicméně žádný konkrétní osobní údaj v průběhu telefonátu nebyl poskytnut.

 

HSHMP ze zákona žádné osobní údaje kohokoli nesděluje a ani sdělovat nebude. Toto jasně zaznělo také na dnešní tiskové konferenci k danému tématu.

 

Ředitelka HSHMP jako jedna z mála osob ve veřejné funkci v rámci státní služby byla vždy ke sdělovacím prostředkům vstřícná a v rámci možností se i v nejtěžší dobu pandemie covid-19, přes nesmírné pracovní vytížení a mnohdy i vyčerpání, snažila sdělovacím prostředkům i telefonicky zodpovídat nejrůznější dotazy.

 

Od dnešního dne již ředittelka HSHMP žádnému sdělovacímu prostředku telefonicky žádný dotaz nezodpoví. HSHMP bude reagovat v rámci svých kapacitních možností na výhradně předem písemně zasílané dotazy.

 

Děkujeme za pochopení.

 

V Praze 3. 8. 2021

 

Mgr. Zbyněk Boublík

tiskový mluvčí HSHMP