Klíšťata

18.06.2021

Klíšťata infikovaná lymskou boreliózou se v Praze nacházejí každoročně, někde dokonce až v 52 %

Hygienická stanice hlavního města Prahy každoročně na území města monitoruje promořenost klíšťat dvěma nejčastějšími onemocněními, která klíšťata přenášejí: lymskou boreliózou (LB) a klíšťovou encefalitidou (KE).

Celý článek

26.08.2020

Promořenost klíšťat lymskou boreliózou v Praze letos dosáhla 30 %

Hygienická stanice hlavního města Prahy informuje o výsledku letošního laboratorního rozboru klíšťat v Praze týkající se jejich promořenosti lymskou boreliózou a klíšťovou encefalitidou.

Celý článek

16.07.2020

Obezřetnost před klíšťaty je nutná i v Praze

Hygienická stanice hlavního města Prahy upozorňuje Pražany, aby i v letošním roce byly při toulkách přírodními lokalitami obezřetní a chránili se před klíšťaty.

Celý článek

30.10.2019

Tabulka: Pozitivita klíšťat na Lymeskou boreliózu a Klíšťovou encefalitidu ve sledovaných lokalitách hlavního města Prahy v letech 2018 - 2019

Tabulka: Pozitivita klíšťat na Lymeskou boreliózu a Klíšťovou encefalitidu ve sledovaných lokalitách hlavního města Prahy v letech 2018 - 2019

Celý článek

30.10.2019

Pražská hygiena vydala informační materiál s vyobrazením lokalit s výskytem klíšťat infikovaných Klíšťovou encefalitidou a Lymeskou boreliózou

Hygienická stanice hlavního města Prahy vydala přehlednou a stručnou informaci (infografiku), jejíž součástí je také mapa s vyobrazením lokalit, kde infikovaná klíšťata byla HSHMP zaznamenána v letech 2018 a 2019.

Celý článek

09.09.2019

Pražští hygienici o nebezpečí a aktivitě klíšťat na obrazovkách TV Praha

Hygienická stanice hlavního města Prahy informovala o aktivitě klíšťat v Praze, možnostech prevence před jejich přisátím, způsobech odstraňování klíšťat z povrchu lidského těla a o onemocněních přenášených klíšťaty v reportáži TV Praha.

Celý článek

28.08.2019

O střevních onemocněních v létě a klíšťatech na Českém rozhlase Regina DAB Praha hovořila pražská hygienička MUDr. Zdeňka Jágrová

Na téma letních střevních onemocnění a klíšťat hovořila aktuálně ve vysílání rozhlasové stanice Českého rozhlasu Regina DAG Praha MUDr. Zdeňka Jágrová, pověřená zastupováním ředitele Hygienické stanice hlavního města Prahy. Více ve zprávě.

Celý článek

02.08.2019

Chraňte se před klíšťaty!

Hygienická stanice hlavního města Prahy publikuje aktuální doporučení SZÚ, která jsou věnována důležitým zásadám ochrany proti klíšťatům, jejich odstraňování a likvidaci. Doporučení jsou zpracována formou přehledné a srozumitelné grafiky.

Celý článek

16.04.2019

Předpověď aktivity klíštěte obecného na území České republiky

Státní zdravotní ústav (SZÚ) prostřednictvím svých internetových stránek v těchto dnech veřejnosti připomíná pravidelně vydávané předpovědi aktivity klíštěte obecného (Ixodes ricinus) pro území ČR. K upozornění se připojuje také HSHMP.

Celý článek

01.04.2019

Výsledky vyšetření klíšťat Ixodes ricinus na promořenost původcem Lymeské borreliózy a virem Klíšťové meningoencefalitidy v roce 2018 na území hlavního města Prahy

Hygienická stanice hlavního města Prahy v roce 2018 pokračovala v monitorování výskytu klíšťat, původců nákaz Lymeské boreliózy a Klíšťové meningoencefalitidy v dlouhodobě vytipovaných lokalitách na území města. Jedná se o tzv. přírodní ohniska nákazy.

Celý článek


1 2 3